PBZ Energie, s.r.o.

Revize požárně bezpečnostních zařízení | Revize elektro

Užitečné rady

Fotovoltaika pro SVJ

Základním problémem je, že bytový dům má, oproti rodinnému domu, nepříznivý poměr mezi plochou střechy a obytnou plochou domu.

Využití fotovoltaiky k ohřevu teplé užitkové vody u rodinného domu dává smysl, ne nadarmo se říká, že nejlevnější baterka je bojler.

Fotovoltaický panel má účinnost okolo 22%, zbytek slunečního světla se přemění na teplo. Fototermické systémy tedy dávají až pětkrát více tepla ze stejné plochy, ale jsou náročné na údržbu, protože mají teplonosné médium, takzvanou solární kapalinu, což je vlastně nemrznoucí směs. Potřebují proto podobnou péči, jako teplovodní topení, navíc se musí sledovat na kolik je nemrznoucí směs stále ještě nemrznoucí, potřebují oběhové čerpadlo, expanzní nádobu, výměník tepla, oddělující nemrznoucí část systému od topné části, kde je teplonosným médiem běžná voda.

Číst dál: Fotovoltaika pro SVJ

Přípojky rodinných domů

Jednou ze služeb, které zajišťujeme, je zřizování přípojek budoucích rodinných domů, včetně zřízení staveništní přípojky, krátkodobé navýšení hodnoty hlavního jističe pro potřeby omítacích strojů, provizorní elektroinstalaci staveniště, včetně pravidelných kontrol stavu a revizí.

Podkategorie